Projekty domów drewnianych

Poniżej przedstawiamy wizualizacje oraz zdjęcia naszych projektów. Jest to tylko oferta pokazowa mająca na celu zobrazować szereg różnorodnych rozwiązań i stylów, jakie jesteśmy w stanie zrealizować. Mogą Państwo zdecydować się na poniższy projekt lub przy naszej pomocy stworzyć coś własnego - w cenie domu narysujemy dla Państwa projekt od nowa. Wystarczy przedstawić pomysł lub sugestię.

Nasze projekty

Jastur

Jastrun

Więcej
Szanta

Szanta

Więcej
Penstemon

Penstemon

Więcej
Hiacynt

Hiacynt

Więcej
Jaskier

Jaskier

Więcej
Funkia

Funkia

Więcej
Dalia II

Dalia II

Więcej
Słodlin

Słodlin

Więcej
Okrzyn

Okrzyn

Więcej
Fiołek

Fiołek

Więcej
Kompleks Jantar

Kompleks Jantar

Więcej
Akant II

Akant II

Więcej
Hiacynt z garażem

Hiacynt z garażem

Więcej
Bluszcz

Bluszcz

Więcej

Dowiedź się więcej o naszych domach

Projekty domów z drewna - warte uwagi pod wieloma względami

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie pozwalają tworzyć atrakcyjne cenowo, a zarazem niezwykle funkcjonalne konstrukcje. Doskonałym tego przykładem są całoroczne domy drewniane, których projekty oferujemy. Na rynku wyróżnia nas indywidualne podejście do potrzeb klienta oraz kompleksowość wykonywanych usług. Poznaj nasze konstrukcje w wariantach modułowych i szkieletowych - z pewnością znajdziesz wśród nich zarys Twoich idealnych czterech kątów!

Naturalne materiały konstrukcyjne w ostatnich latach podbiły na nowo rynek budowlany. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ projekty domów modułowych i szkieletowych wyróżnia mnóstwo zalet atrakcyjnych dla dzisiejszego inwestora, jak na przykład energooszczędność, unikalna estetyka czy względy ekologiczne. Odbiorców przekonuje także trwałość drewna oraz cena - koszty postawienia całorocznego budynku mieszkalnego są bowiem znacznie niższe niż w wypadku chociażby konstrukcji murowanych.

 

Projekty domów drewnianych rozwiązania dla energooszczędnych

Niezwykle ważnym aspektem współczesnego budownictwa jest stosowanie rozwiązań, które umożliwiają efektywne ograniczenie zużycia mediów. Pod tym względem projekty domów drewnianych należą do najlepszych na rynku opcji. Materiał ma wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła, wynoszący przeciętnie 0,2 W/(mK) - a w zależności od wybranego gatunku drewna można uzyskać jeszcze niższy. Dzięki temu ściany w konstrukcjach szkieletowych i modułowych są zwykle nawet dwa razy cieńsze niż w budownictwie murowanym.

W połączeniu z dobrą izolacją pozwala to znacznie ograniczyć utratę energii z ogrzewania - a co za tym idzie, zredukować rachunki bez kompromisów w zakresie całorocznego komfortu temperaturowego. Projekty domów szkieletowych i modułowych z drewna umożliwiają ponadto stworzenie konstrukcji przyjaznych przebudowom i modernizacjom. Ten atut przekłada się na energooszczędność budynków całorocznych również w inny sposób, ponieważ ułatwia wymianę instalacji grzewczej lub materiału izolacyjnego.

 

Izolacja akustyczna - ważna zaleta domów drewnianych

Oprócz niskiego współczynnika przenikania ciepła naturalny surowiec wykorzystywany w konstrukcjach szkieletowych i modułowych ma również inną, ważną zaletę. Domy z drewna z projektów Querko cechują się świetną izolacją akustyczną - w połączeniu z nowoczesnymi oknami i drzwiami będą skutecznie tłumić hałas z zewnątrz. Ta cecha przekłada się długofalowo na komfort mieszkania zarówno w budynkach całorocznych, jak i sezonowych, a ponadto pozytywnie wpływa na jakość wypoczynku.

 

Domy, które powstają w zgodzie z naturą

Realizacje Querko z pewnością zachwycą również osoby, którym wyjątkowo bliska jest troska o planetę. Świetna termoizolacja oraz tworzący się w ich wnętrzu naturalny mikroklimat zmniejszają całoroczne zużycie energii, redukując przy tym ślad węglowy. Co więcej, projekty domów drewnianych - szkieletowych i modułowych - powstają z wykorzystaniem naturalnych surowców, których produkcja generuje mniejsze ilości CO2 w porównaniu do innych materiałów budowlanych.

Na uwagę zasługują także znacznie większe możliwości w zakresie zachowania odnawialności wykorzystanego drewna. Po wycince drzew można dokonać ponownego zalesienia - kupowanie go od sprawdzonych dostawców nie wpływa więc na redukowanie zielonych obszarów naszej planety. Co więcej, projekty domów modułowych i szkieletowych pozwalają na stworzenie konstrukcji, która po rozbiórce, nawet po wielu latach, będzie w dużej części nadawać się do recyklingu.

 

Nowoczesne trendy architektoniczne w ciekawej odsłonie

Na szczególną uwagę zasługuje również stylistyka, w jakiej powstają całoroczne domki drewniane - projekty są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Konstrukcje z prefabrykatów szkieletowych i modułowych w nowoczesnej odsłonie zachwycają swoją nietuzinkową prezencją, co widać w modelach Irys i Okrzyn z oferty Querko. Jeśli szukasz rozwiązań inspirowanych polską tradycją, koniecznie sprawdź warianty w stylu góralskim: Rdest i Dalia. Są godnym uwagi wyborem zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców zajmujących się agroturystyką.

Wyjątkowo modne w ostatnim czasie stały się projekty całorocznych domów z drewna w stylu barnyard. Proste kształty nawiązują estetyką do wielkopowierzchniowych, amerykańskich stodół, co zapewnia im swojską i rustykalną prezencję - dobrze ilustruje to wariant Omieg z oferty Querko. Ten styl świetnie komponuje się również z budownictwem szkieletowym i modułowym ze względu na jego wyraźnie widoczną symetrię.

 

Całoroczne domy drewniane - tanie budownictwo mieszkalne

Technologia modułowa i szkieletowa pozwala na znaczne przyspieszenie realizacji prac konstrukcyjnych przy jednoczesnym zachowaniu racjonalnych kosztów. Zastąpienie przygotowania każdego elementu od podstaw na rzecz użycia prefabrykatów nie oznacza jednak obniżenia jakości, jaką wyróżniają się domki drewniane. Projekty wprowadzone w życie z wykorzystaniem tych innowacyjnych rozwiązań często okazują się znacznie tańsze niż inwestycja w budynek murowany przy zachowaniu podobnego standardu.

Projekty domów modułowych i szkieletowych ze względu na wykorzystywaną technologię wyróżniają się również ogromnym z punktu widzenia inwestorów atutem, jakim jest stałość kosztów realizacji. Wycena zamyka się w konkretnym kosztorysie, a ryzyko nieprzewidzianych wydatków jest znacznie niższe. Z tego względu konstrukcje drewniane są atrakcyjne nie tylko dla osób prywatnych zainteresowanych całorocznym budynkiem mieszkalnym, lecz także przedsiębiorców chcących stworzyć ośrodek turystyczny - na przykład wykorzystując kompleks Jantar z naszej oferty.

 

Projekty domów drewnianych - szybkie realizacje bez strat na jakości

Wykorzystanie gotowych elementów szkieletowych i modułowych wpływa również na inną, niezwykle ważną cechę, którą docenią zarówno osoby prywatne, jak i inwestorzy. Konstrukcje z komponentów prefabrykowanych mogą powstać nawet w trzy miesiące - od zatwierdzenia projektu aż po odbiór budynku w stanie surowym. Decyzja o całorocznym domu drewnianym sprawi, że zapomnisz o wieloletnich realizacjach oraz opóźnieniach w prowadzonych pracach.

 

Świetny wybór dla zainteresowanych budową domu na zgłoszenie

Zmiany w przepisach prawnych w ostatnich latach wprowadziły znaczne uproszczenie procedur związanych z inwestycją w budownictwo mieszkalne. Jeśli chcesz skorzystać z możliwości postawienia konstrukcji na zgłoszenie o metrażu do 35 m2, projekty domów z drewna będą świetnym wyborem. Doskonale się prezentują w kompaktowym wydaniu, a poddasze gotowe do zagospodarowania znacznie zwiększa możliwości w stworzeniu funkcjonalnej aranżacji.

Za wykorzystaniem technologii modułowej i szkieletowej przemawiają również względy praktyczne. Wspomniany już wcześniej niski współczynnik przewodnictwa ciepła sprawia, że projekty całorocznych domów drewnianych do 35 m2 mogą być realizowane z wykorzystaniem znacznie cieńszych ścian. Takie rozwiązanie pozwala powiększyć przestrzeń użytkową i zyskać dodatkowe centymetry, które są niezwykle cenne przy ograniczonym metrażu.

 

Querko - projekty domów z drewna na miarę Twoich potrzeb

W naszej ofercie znajdziesz kilkanaście ciekawych koncepcji, które świetnie oddają zarówno zalety praktyczne, jak i niepowtarzalną estetykę budownictwa z wykorzystaniem surowców naturalnych. Wciąż poszerzamy ofertę dostępnych projektów domów z drewna. Nie brakuje u nas ani innowacyjnych pomysłów na aranżację funkcjonalnego budynku do 35 m2, ani znacznie większych konstrukcji - także tych poszerzonych o przestronny taras lub funkcjonalny garaż.

Jeśli wśród oferowanych przez nas propozycji nie znalazłeś takiej, która spełniałaby Twoje oczekiwania w stu procentach, nie wahaj się z nami skontaktować. Wszystkie projekty domów drewnianych całorocznych wykonujemy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i życzeń naszych klientów. Zadbamy o to, aby rozkład pomieszczeń, estetyka oraz rozwiązania architektoniczne, które zastosujemy, zapewniły Ci pełną satysfakcję z mieszkania. Wyceny dokonujemy całkowicie bezpłatnie - możesz zamówić ją już dziś!