Technologia budowy domów drewnianych

Naszą technologię wypracowaliśmy przez lata doświadczeń. Cechuje się ona solidnością oraz bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Budowa domów drewnianych całorocznych z jej zastosowaniem umożliwia stworzenie przytulnego, energooszczędnego i budynku, w którym zamieszka rodzina lub który posłuży za obiekt wypoczynkowy.

 

Izolacyjność cieplna przegrody

Do budowy używamy materiałów najwyższej jakości, tj. drewna C24 czterostronnie struganego, suszonego do ok. 18% wilgotności oraz płytę konstrukcyjno-izolacyjną STEICO PROTECT DRY. Dzięki zastosowaniu 28 cm izolacji termicznej, 3-szybowej stolarki okiennej oraz aluminiowo-stalowych drzwi zewnętrznych cenionych marek, rachunki za ogrzewanie są naprawdę niskie.

W rezultacie ściany całorocznych domów energooszczędnych, które buduje nasza firma, posiadają bardzo niski współczynnik ciepła: U= 0,135 W/m2k. To dużo mniej niż międzynarodowa norma – dla ścian zewnętrznych jej górna granica wynosi 0,2 W/m2K. Energooszczędne właściwości sprawiają, że te komponenty drewniane mogą być wykorzystane w modułowym budownictwie pasywnym.

Drewno i płyty konstrukcyjne, z jakich korzystamy w firmie Querko

STEICO PROTECT DRY, czyli jedne z głównych komponentów, jakie wykorzystujemy do budowy całorocznych domów drewnianych, to płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych, głównie iglastych. Wykonane z nich energooszczędne domy modułowe mają elewacje niewrażliwe na działanie wilgoci – to zasługa poddania płyt procesowi hydrofobizacji. Jednocześnie cechują się tzw. otwartością dyfuzyjną, umożliwiającą prawidłowy transfer pary wodnej przez ściany, co z kolei wpływa na dłuższą żywotność materiałów użytych w budowie. Dzięki niej izolacja termiczna oraz drewniane komponenty całorocznych domów energooszczędnych są odpowiednio chronione przed wilgocią.

Produkty STEICO, z jakich korzystamy podczas budowy modułowych domów energooszczędnych, otrzymały także certyfikaty FSC i PEFC przyznawane wyrobom drewnianym pochodzącym z lasów zarządzanych zgodnie z międzynarodowymi standardami. Konstrukcja szkieletowa budynków całorocznych wykonywana jest z kolei z drewna z drzew iglastych w klasie C24 od SODRA. Importowana ze Skandynawii tarcica hartowana jest w chłodniejszym od polskiego klimacie, a dzięki suszeniu i czterostronnemu struganiu uzyskuje większa odporność na odkształcenia i rozwój pleśni.

 

Jak przebiega budowa całorocznego obiektu modułowego?

Krótki czas, w jakim wznoszone są całoroczne domy energooszczędne, to jedna z ich największych zalet. Budowa obiektów modułowych rozpoczyna się od geodezyjnego wytyczenia fundamentów. Aby osiągnąć stan zero budynku, wykonuje się płyty lub ławy fundamentowe. W następnej kolejności stawiany jest drewniany szkielet – u nas wykorzystujemy w tym celu drewno C24, który stanowi podstawę dla elewacji ze ścian z płyt STEICO. Tworzona jest także m.in. więźba dachowa, ściany działowe, konstrukcja stropu z podłogą, schody i pokrycie dachowe. Ściany i otwory są izolowane, wykonuje się też ciepły montaż okien i drzwi zewnętrznych. Stan takiego budynku określa się jako surowy zamknięty. Na tym etapie budowa całorocznych domów drewnianych często się kończy, ale w ramach umowy możemy także zająć się wykonaniem instalacji hydraulicznych i elektrycznych, wypełnieniem ścian zewnętrznych wełną oraz wylaniem betonowej posadzki na parterze.

 

Energooszczędne budynki zgodne z oczekiwaniami Klientów

Stosowany przez nas system stawiania szkieletu „na miejscu budowy”, po pierwsze pozwala na zobaczenie drewnianej konstrukcji całorocznej w pełnej okazałości, po drugie charakteryzuje się możliwością wprowadzania zmian poszczególnych elementów do ostatniej chwili. Na każdym etapie mają Państwo możliwość zmiany decyzji dotyczącej wykończenia poszczególnych elementów.

Budowa domów drewnianych w województwie pomorskim to specjalność naszej firmy. Projektujemy i wnosimy obiekty całoroczne z trwałych i sprawdzonych materiałów, wyróżniające się świetnymi parametrami energooszczędnymi.

Zapraszamy do kontaktu – z chęcią omówimy z Państwem realizację projektu.

Technologia