Blog Porady dotyczące domów drewnianych

Nasze artykuły

Projekt domu w stylu <span>nowoczesnej stodoły</span>

Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły

Obecne trendy w budownictwie stwarzają liczne możliwości pod względem wyglądu nieruchomości. Szczególnie wartą uwagi propozycją jest projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły. Stanowi idealnie wyważone połączenie tradycyjnych rozwiązań architektonicznych z elementami współczesności. Tego typu budynek wyróżnia się obecnością dużych przeszkleń połączonych z prostotą wykonania – nie ma tu bowiem ganków, wykuszy oraz innych dodatków zaburzających harmonijny wygląd. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju projektów? W takim razie przeczytaj już teraz nasz artykuł i przekonaj się, co jest zasługą ich popularności!

Dom parterowy czy z poddaszem? <span>Jaki projekt domu wybrać</span>

Dom parterowy czy z poddaszem? Jaki projekt domu wybrać

Osoby stające przed decyzją dotyczącą tego, jak ma wyglądać ich miejsce do życia, często mają sprecyzowaną wizję budynku. Wśród najczęstszych rozwiązań wyróżnia się dom parterowy lub z poddaszem. Kwestia tego, jaki projekt wybrać, uzależniona jest od osobistych preferencji i potrzeb mieszkaniowych. Warto jednak przeanalizować wady i zalety tych dwóch rodzajów budynków, by przekonać się, który z nich najlepiej sprawdzi się jako komfortowe miejsce dla życia.

Jaki dom drewniany wybrać?

Jaki dom drewniany wybrać?

Decydując się na projekt budynku, należy uważnie przeanalizować rozmaite czynniki, które wpłyną na efekt wykonanych prac. Warto więc zastanowić się nad tym, jaki dom drewniany wybrać, by nie żałować tej decyzji. Jest to bowiem inwestycja na wiele lat, dla niektórych osób nawet na całe życie. Najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego projektu, dopasowanego do oczekiwań pod względem metrażu, liczby kondygnacji, pokoi i łazienek czy obecności garażu. Duże znaczenie mają także materiały budowlane wykorzystane do stworzenia drewnianego domu – powinny cechować się wytrzymałością i dobrymi parametrami cieplnymi.