Hiacynt Projekt domu parterowego

W budownictwie szkieletowym nie ma znaczenia czy dom będzie parterowy czy piętrowy- z poddaszem użytkowym. Szereg rozwiązań architektonicznych i technologicznych pozwala bez żadnego problemu wykonać wymarzony dom. Dla niektórych klientów dom parterowy jest tym wymarzonym, inni nie wyobrażają sobie własnego domu bez schodów i możliwości spędzania czasu na poddaszu użytkowym.

Projekt Hiacynt

  • Powierzchnia użytkowa domu 121,26 m2
  • Wymiar domu 14,00m x 11,45m
  • Typ budynku Parterowy
  • Garaż Nie

Dowiedź się więcej o tym projekcie

Projekty indywidualne Hiacynt

Hiacynt to parterowy dom z trzema sypialniami, przestronnym salonem i dużą kuchnią. Przemyślane ułożenie pomieszczeń powoduje, że każde z nich jest ustawne, a dom, przy powierzchni użytkowej 121 m2, wydaje się być wewnątrz naprawdę duży.

W sytuacji kiedy w domu parterowym konieczne jest zastosowanie dachu o stosunkowo dużym kącie nachylenia dachu, a ta koniczność spowodowana jest na przykład zapisami w warunkach zabudowy lub miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, na poddaszu generuje się całkiem duża przestrzeń użytkowa. Nie ma żadnych przeszkód, żeby taką przestrzeń wykorzystać, można ją zagospodarować od razu, lub doprowadzić ją do stanu użyteczności w późniejszym czasie.

Przy wyborze domu parterowego należy liczyć się z faktem, że przestrzeń rozmieszczona jest na jednej kondygnacji - tym samym konieczne jest przeanalizowanie wielkości działki i dopasowanie wielkości domu do możliwości określanych w warunkach zabudowy, miejscowym planie zagospodarowania terenu lub prawie budowlanym.