Wrzos Projekt domu typu bungalow

Dom typu bungalow, idealny w sytuacji kiedy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wymaga zastosowania dachu wielospadowego. Poniżej zrealizowany w wersji z poddaszem użytkowym, które doświetlane jest przez aż jedenaście okien dachowych.

Projekt Wrzos

  • Powierzchnia użytkowa domu 151,33 m2
  • Wymiar domu 10,88m x 9,43m
  • Typ budynku Z poddaszem użytkowym
  • Garaż Tak

Dowiedź się więcej o tym projekcie

Prace projektowe od początku Wrzos

Przedstawione realizacje o nazwie projektowej Wrzos zostały zrealizowane w Kwidzynie na Kociewiu. Dwa bliźniacze domu z dachem dwuspadowym.

Dach wielospadowy w tym przypadku pokryty dachówką ceramiczną ma znaczenie jeżeli chodzi o cenę domu. Dach czterospadowy w porównaniu z dachem dwuspadowym jest bardziej skomplikowany. Więcej pracy należy włożyć w prace projektowe, więcej czasu spędza się na wykonaniu takiego dachu i potrzebne jest również więcej materiału do wykonania dachu wielospadowego. Zwiększa się jego powierzchnia tym samym konieczne jest zastosowanie większej ilości belek więźby dachowej, membrany wiatroizolacyjnej oraz finalnego pokrycia dachowego. Powyższe składowe wymuszają nieco podwyższenie ceny dachu wielospadowego względem dachu dwuspadowego.